Mesafeli Satış Sözleşmesi

Aşağıda bulunan “hizmetten yararlanma koşulları” hizmetten yararlanmaya başlanılmadan önce dikkatlice okunmalıdır. Dil Öğreniyoruz hizmetinden yararlanılması bu koşulların dikkatlice okunduğu ve aynen kabul edildiği ve bunlara aykırı davranışların sadece kullanıcı için hukuki ve cezai sorumluluklar gerektireceğini anladıklarını kabul anlamına gelir. Eğer herhangi bir kullanıcı bu koşulları kabul etmiyorsa, siteye giriş ve hizmetten yararlanma hakkı bulunmamaktadır.

Dil Öğreniyoruz.com sitesi, ticari ve gayri ticari bölümler içeren bir sitedir. Ücretsiz deneme araması herhangi bir ücrete tabi değildir. Ancak aktif olarak hizmetin tamamından yararlanmak için alınması gereken “paketler” için belli miktarlarda ücret ödenmesi gerekmektedir. Dil Öğreniyoruz fikri haklara saygılıdır. Aynı saygıyı kullanıcılarından da bekler. Hiçbir kullanıcı fikri hakları her ne şekilde olursa olsun ihlal etmek anlamını taşıyacak biçimde Dil Öğreniyoruz’dan yararlanamaz. Yine, Dil Öğreniyoruz’un isim hakkı, içeriği, tüm doküman, program ve scriptlere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.

Kullanıcı, aşağıda sınırlı olmamak üzere sayılan ve sayılmayıp bu nitelikte olan, kullanıcının Dil Öğreniyoruz ile ilgili tüm aktivitelerinden tamamı ile kendisi sorumlu olup bu gibi durumların ortaya çıkması halinde kullanıcının yararlanma hakkı münhasıran Dil Öğreniyoruz tarafından durdurulabilir.

Hizmet Şartları

Dil Öğreniyoruz herhangi bir sebep ve mazeret (teknik arıza ve aksaklık vs.) bildirmeden hizmeti durdurma veya ara verme hakkına sahip değildir, aksi takdirde hizmet alan kişinin iş bu sözleşmeye itirazı geçerli olacaktır.

Hizmet alan kişi ön dil seviyesi belli olana kadar herhangi bir doküman (e-kitap vs.) tarafına yollanmayacaktır. Ön dil seviyesi hafta içi her gün sabah 11.00 ile gece 19.50 saatleri arasında gerçekleştirilen 10-15 dakikalık ücretsiz konuşma ile değerlendirilecek ve dokümanlar bu tarihten itibaren hizmet alan kişiye yollanacaktır.

Dil Öğreniyoruz dil eğitmenleri veya çalışanları kişisel bilgilerini hizmet alan kişi ile paylaşmamaktadır. Dil Öğreniyoruz dil eğitmenleri veya çalışanları hizmet alan kişi tarafından herhangi bir baskı, üslup bozukluğu, adap, terbiye ve ahlak kurallarına uygun olmayan yaklaşımlara maruz kaldıkları takdirde veya konuşmalarda din, politika vb. gibi konuşmaların yapılması durumunda Dil Öğreniyoruz  iş bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

Dil Öğreniyoruz herhangi bir bildirim yapmadan eğitmen değiştirme hakkına sahiptir. Eğitmen rahatsızlığı vb. durumlarda derslere yedek eğitmenler girmektedir. Bu ve benzer durumlarda derslerin ertelenmesi ya da bu derslerin telafisi söz konusu değildir. Bu durumların takibi Dil Öğreniyoruz tarafından gerçekleştirilmemektedir.

Hizmet alan kişi sözleşme imzalandığı tarihten itibaren bireysel hizmet bedelini 2 gün içerisinde peşin ödemeyi kabul eder. Bu bedel, takip eden süre sonunda 2 iş günü içerisinde hizmet alan kişi tarafından ödenmediği takdirde Dil Öğreniyoruz hizmeti tek taraflı olarak durdurma hakkına sahiptir. Dil Öğreniyoruz, öğrencilerine göndereceği fatura ve benzeri belgeleri kargo ile teslim etmektedir ve tüm kargo ücretleri alıcıya aittir.

Hizmet alan kişi hizmet ve sözleşme süresi boyunca hizmet aldığı iletişim bilgilerini (telefon, e-mail) Dil Öğreniyoruz yetkilisine bildirerek değiştirme hakkına sahiptir. Hizmet verilen paketler arasında paket değişikliği ya da süre değişikliği söz konusu değildir. Hizmet alan kişi derslerini başka bir kişiye devretme hakkına sahip değildir. Hizmet alan kişiden gelen bu tip talepler Dil Öğreniyoruz tarafından reddedilecektir.

Hizmet alan kişi eğitim saatinde telefona cevap vermediğinde görüşme süresince 3 defa daha aranır. Eğitmen öğrenciden yanıt alamazsa o günkü ders işlendi olarak kabul edilir ve diğer günlere eklenmez.

Öğrenci 1 aylık eğitim süresi içerisinde 5 gün, 6 aylık eğitim süresi içerisinde 30 gün, 9 aylık eğitim süresi içerisinde 45 gün ders ertelemesi hakkına sahiptir ve Dil Öğreniyoruz  belirtilen sayıların üzerinde ders ertelemesi yapacağını taahhüt etmez. 3 aylık paketlerde ders dondurma hakkı bulunmamaktadır. Öğrenci 6 ay ve 9 aylık eğitim süreçlerinde 1 kez, en çok 2 aylık olmak koşuluyla ders dondurma hakkına sahiptir. Ders dondurma işlemlerinin 5 ders gününü geçmesi durumunda eğitmen ve ders saati garantisi verilmemektedir. Ayrıca ders dondurma süresinin toplamda 2 ayı aşması durumunda Dil Öğreniyoruz öğrencinin derslerini vermeme hakkında sahiptir.

Dil Öğreniyoruz dersleri aylık olarak sunulmaktadır. Belirlenen periyotların bitişi ile bitirilen paket hakları yeni pakete devredilmez. Ayrıca belirlenen periyotların başlangıç ve bitiş tarihleri aynı güne denk getirilir. Örneğin 3 aylık kayıt olup 10 Ocak tarihinde eğitime başlayan öğrenci 10 Nisan tarihine kadar eğitim alır. Bitiş tarihinin hafta sonuna denk gelmesi durumunda bitiş tarihi olarak Cuma günü belirlenir. Dil Öğreniyoruz eğitmenlerle ilgili cinsiyet bilgisi hariç herhangi bir şahsi bilgi(ad soyad, yaş, etnik köken, üniversite vb) bu şirketlerle yapılan sözleşmeler gereği hizmet alan kişiler ile paylaşılmamaktadır. Dil Öğreniyoruz hizmet aldığı şirketlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu bilgilerden dolayı oluşabilecek ihtilaflardan dolayı Dil Öğreniyoruz kesinlikle sorumlu tutulamaz, sorumluluk kabul etmez. Ayrıca Dil Öğreniyoruz eğitim aralığında bulunan resmi tatil, özel günler sebebiyle oluşan tatil durumlarında ders vermeyi, öğrencilere aylık belirli gün sayısı ve kur sayısı taahhüt etmez.

Dil Öğreniyoruz eğitim programında ve kullanım sözleşmesinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Top